Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Konwencja Wojewódzka SLD: mamy program i kandydatów, którzy go zrealizują!

W Szczecinie obradowała dziś Konwencja Wojewódzka SLD, podczas której zaprezentowano kandydatów do Sejmiku oraz przedstawiono program dla województwa.

W okręgu obejmującym Szczecin i Police numerem jeden będzie Dariusz Wieczorek, a z drugiego miejsca startować będzie była senator prof. Czesława Christowa. W pozostałych okręgach lewica stawia na byłego wojewodę i posła Stanisława Wziątka, obecnych radnych Jerzego Kotlęgę i Beatę Radziszewską oraz urzędniczkę ze Świnoujścia Dorotę Turlejską.

Szef SLD w regionie Dariusz Wieczorek w wystąpieniu podkreślił, że najwyższy czas skończyć z rządami koalicji PO-PSL w województwie:

- Samorząd musi być uczciwy, mamy już dosyć afer i kłótni, które przysparza PO i PSL. Dlatego do wyborów idziemy wraz z koalicjantami pod szyldem SLD-Lewica Razem. Nasze listy są otwarte na przedstawicieli związków zawodowych, w tym pielęgniarki i nauczycielki, na środowiska mundurowe oraz społeczne. Stawiamy zarówno na osoby bardzo doświadczone, jak byli parlamentarzyści, ale i otwieramy się na nowe twarze. Każdy, komu bliski jest nasz program może do nas dołączyć – dodał Wieczorek.

Gościem konwencji był wiceprzewodniczący SLD, wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, który zaznaczył, że rosnące dla SLD sondaże, to efekt pracy samorządowców, którzy swoją aktywnością spowodowali, że partia podniosła się po porażce w wyborach do Sejmu. Przypomniał, że w ostatnich miesiącach SLD również rozdało pół miliona Konstytucji oraz włączyło się w pomoc środowiskom mundurowym i wojskowym.

Podczas konwencji zaprezentowano także program, który ma być mocnym punktem kampanii SLD. Są wśród nich postulaty dotyczące poprawy jakości usług w szpitalach wojewódzkich, w tym ograniczenie outsourcingu, utworzenie oddziałów geriatrycznych czy finansowanie metody in vitro, konsolidacja przemysłu stoczniowego wokół Stoczni Gryfia, rozwój regionalnych uzdrowisk i walka ze smogiem. Oryginalnym postulatem jest wprowadzenie darmowych przejazdów kolejami regionalnymi dla uczniów, studentów, emerytów i rencistów. Jak podkreślili politycy SLD koleje w województwie powinny służyć mieszkańcom, którzy bezpłatnie powinni mieć możliwość jeżdżenia po całym województwie.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem