Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Sukces SLD w Sejmiku Zachodniopomorskim! Będzie finansowanie in vitro z budżetu!

We wtorek Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przegłosował uchwałę, która zakłada współfinansowanie metody in vitro na terenie województwa zachodniopomorskiego z budżetu województwa. Projekt poparł cały Klub Radnych SLD.

Choć projekt złożony przez SLD był inny od tego zaproponowanego przez marszałka województwa, radni uznali, że warto go poprzeć, gdyż to dobry kierunek. Inicjatywa SLD zakładała, żeby zabiegi mogły być świadczone w placówkach podległych marszałkowi, dzięki czemu każda z mieszkanek województwa mogłaby skorzystać z dofinansowania. Przegłosowany projekt zakłada dofinansowanie w wysokości 50% do zabiegów w gminach, które również podejmą taką inicjatywę:

- Na dzisiaj problem jest taki, że tylko gmina Szczecinek ma funkcjonujący tego typu program. Wiemy, że te uchwały są już przygotowywane w innych gminach i mamy nadzieję, że będzie ich więcej. Również osoby zainteresowane powinny wpływać na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów, żeby te programy przyjmować - oznajmił przewodniczący Klubu Radnych SLD Dariusz Wieczorek. Dodał również, że finansowanie in vitro na każdym szczeblu samorządu zapisane jest w programie SLD, który będzie prezentowany podczas wyborów samorządowych.

- W przyszłej kadencji Sejmiku zrobimy wszystko, żeby jeszcze bardziej rozszerzyć ten program - dodał Wieczorek.

- Cieszymy się, że przekonaliśmy koleżanki i kolegów z rządzącej koalicji PO-PSL do wsparcia tej inicjatywy. Jak widać można być merytoryczną opozycją, nawet przy totalnej koalicji - powiedział sekretarz SLD w regionie Damian Syjczak.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy SLD zgłosił pomysł finansowania in vitro w 2013 roku. Ponownie projekt uchwały został złożony w 2017 r.

http://www.zachodniopomorskie.sld.org.pl/aktualnosci-zachodniopomorskie/996-tak-dla-finansowania-in-vitro-z-budzetu-wojewodztwa

http://www.zachodniopomorskie.sld.org.pl/aktualnosci-zachodniopomorskie/1897-sld-sklada-projekt-dotyczacy-finansowania-in-vitro-koalicja-po-psl-glosuje-przeciw

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem