Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

SLD w Kołobrzegu składa projekt uchwały finansującej zabiegi in vitro

Radni SLD w Kołobrzegu poinformowały, że na najbliższą sesję Rady Miasta trafi projekt uchwały, który zakłada finansowanie in vitro z budżetu miasta.

- W ubiegłym tygodniu w Sejmiku Wojewodztwa Zachodniopomorskiego z inicjatywy SLD została podjęta uchwała wspierająca program in vitropowiedział Jacek Kuś, przewodniczący SLD w Kołobrzegu. – Zapewniono w tej uchwale środki finansowe, my chcemy iść za ciosem i stworzyć własny, kołobrzeski program wspierania in vitro.

Program byłby finansowany dla par w wieku 19-45 lat, wysokość dofinansowania miałaby wynieść do 5 tys.zł, i jedno z partnerów musiałoby mieć zameldowanie na terenie miasta Kołobrzeg. Jacek Kuś zaapelował do wszystkich radnych o podjęcie tej uchwały.

- Liczymy że się uda ta współpraca – mówił Bogdan Błaszczyk, były poseł i radny SLD. – Przełamała się pewna bariera. Wcześniej odmowy samorządy argumentowały faktem, że rząd przecież finansuje in vitro. Teraz wiemy, że rząd się z tego wycofał i cała nadzieja w tym, że samorząd wesprze te rodziny, które naturalnie nie mogą mieć dziecka, a którzy mogą je mieć tylko dzięki metodzie in vitro.

Więcej: https://miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/17181-in-vitro-na-wybory-sld-samo-do-powiatu-wideo.html

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem